رفع مشکل زیر نویس فارسی در KMPlayer

رفع مشکل زیر نویس فارسی در KMPlayer

یکی از بهترین نرم افزار های ویندوزی رایگان می توان به کا ام پلیر ( KMPlayer ) اشاره کرد که اغلب فایل های صوتی و تصویری مانند انواع ویدیوها و آهنگ ها را با این نرم افزار می توان پخش کرد. حجم کم و پخش کننده پرقدرت از نقاط قوت کا ام پلیر می باشد.

KMPlayer گاه گاهی در باز و اجرایی کردن بعضی زیرنویس های فارسی دچار مشکل می شود که با انجام دادن مراحل زیر را این مشکل نیز برطرف می شود. ما چندین روش را برای حل این مشکل بیان می کنیم شما یکی از مراحل را انجام دهید اگر حل نشد مراحل دیگر رو انجام دهید.

فونت استایل را به Arabic تغییر دهید

فونت استایل را به Arabic تغییر دهید ( رفع مشکل زیر نویس فارسی در KMPlayer )
فونت استایل را به Arabic تغییر دهید ( رفع مشکل زیر نویس فارسی در KMPlayer )

برای تغییر فونت استایل در KMPlayer باید به تنظیمات آن بروید اگر نتوانستید بخش تنظیمات را پیدا کنید می توانید از دکمه F2 که به عنوان میانبر هست استفاده کنید تا به بخش تنظیمات بروید.

بعد پنجره این مانند عکس بالا برایتان نمایش داده میشود که همان بخش تنظیمات برنامه است. حال باید فونت استایل را پیدا کنید ( شماره 1 در عکس بالا ) و فونت را برای تغییر انتخاب کنید ( شماره 2 در عکس بالا ) و در نهایت فونت مورد نظرتان که Arabic می باشد انتخاب کنید ( شماره 3 در عکس بالا ).

تغییر زبان از Control Panel

 

وارد کنترل پنل ( Control Panel ) شوید از میان بخش های مختلف آن بخش Region and Language را مطابق عکس بالا پیدا کنید و روی آن کلیک کنید.

 

صفحه ای مطابق عکس بالا برایتان باز می شود، مشاهده می کنید که از چهار قسمت مختلف تشکیل شده است شما به آخرین قسمت ( Administrative ) بروید و دو گزینه برای شما نشان داده می شود که روی گزینه Change System local که از بالا گزینه دوم می باشد کلیک کنید.

 

صفحه ای برای شما باز می شود که اغلب به صورت پیش فرض برا روی زبان انگلیسی قرار دارد آن را به زبان فارسی          ( Persian ) تغییر دهید و دکمه ok را بزنید.

مراحل بالا شمارا در حل این مشکل یاری خواهند کرد. ممنون میشیم اگر راه حل دیگری هم پیدا کردید در قسمت دیدگاه همین آموزش بنویسید.

منبع: کروک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *