معرفی اولین لپ تاپ 5G

با مشارکت لنوو و کوالکام اولین لپ تاپ 5G ساخته شد و در نمایشگاه کامپیوتکس 2019 عرضه شد.

نمایشگاه کامپیوتکس که در پایتخت تایوان یعتی تایپه بود کوالکام گفت که هدفی دارد که میخواهد با همکاری لنوو به آن برسد آن هدف تکنواوژی 5G است که نام این پروژه را ” پروژه ی نامحدود ” اعلام کرد.

این لپ تاپ در غرقه کوالکام بود که از مشخصات ویژه آن میتوان به پلتفرم اسنپدراگون 8cx اشاره کرد و به مودم های 5G مجهز اند و از آنها استفاده میشود. این نوع پردازنده ها نخستین پردازنده هایی هستند که خودشان را به همراه تکنولوژی 5G برای لپ تاپ ها استفاده خواهند شد که در ضمن 7 نانومتری هستند.

نائب رئیس بخش کسب و کار کامپیوترهای شخصی شرکت لنوو درباره این همکاری با شرکت کوالکام می گوید:

لپ‌تاپ‌های 5G لنوو که برمبنای پلتفرم اسنپدراگون 8cx ساخته خواهند شد، عملکرد فوق‌العاده، عمر باتری بالا و تأخیر (latency) فوق‌العاده کمی خواهند داشت و از این جهت باعث انقلابی در فعالیت‌های کاری و گیمینگ کاربران خواهند شد.

هر دو شرکت اطلاعاتی درباره طراحی و مشخصات این لپ تاپ منتشر نکرده اند ولی از عکس هایی منتشر شده اند درحالی که کوالکام از احتمال تغییراتی در طراحی این محصول خبر میدهد.

چون کوالکام در نمایشگاه این لپ تاپ را به نمایش گذاشته است باید از تکنولوژی 5G استفاده میکرد ولی چون در شهر تایپه هنوز این تکنولوژی ایجاد نشده است پس سیگنال 5G رابه 3 تا 6 گیگاهرتزی تولید کرد تا برای نمایش در غرفه قرار گیرد.

این لپ تاپ ویندوز 10 میباشد و از پردازنده ARM استفاده شده است. کوالکام نیز از عمر بالای باتری این لپ تاپ گفته و وعده ی چند روز کارکرد باتری البته برای استفاده عادی روزمره خبر داده است.

به دلیل اینکه 5G به طور ماکل در کل دنیا ایجاد نشده هست پس باید مدت زمانی را صرف بالا امدن این لپ تاپ و استفاده از 5G کنید. باید در نظر گرفت در خود آمریکا نیز فقط دو شهر این کشور تکنولوژی 5G را دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *