سریع ترین خودرو روی شن پورشه 911 اعلام شد

خودرو پورشه 911 دارای قدرت 1200 اسب بخار و تیونینگ شده توانست رکورد سربع ترین خودرو روی شن را به نام خود ثبت کند.

راننده ی این خودرو که رکورد را ثبت کرد زف ایزنبرگ بود که با سرعت 338.5 کیلومتر بر ساعت پورشه 911 را سریع ترین خودرو روی شن کرد. درضمن رکورد 1600 متر و 400 متر را توانست جا به جا کند.

البته زف ایزنبرگ نیز رکورد دار سرعت با موتور سیکلت با شرعت بیشتر از 332 کلیومتر بر ساعت است.

او برای ثبت رکورد سریع ترین خودرو روی شن از ماشین پورشه 911 تیونینگ شده استفاده کرد. این رکورد در مسیر 3.2 کیلومتر انجام شد به دلیل سختی مسیر مجبور بودند تغییراتی روی خودرو ایجاد کنند تا قدرت پورشه 911 را به 1200 اسب بخار برسانند.

در ضمن عبور و مرور این خودرو در معابر عمومی ممانعتی ندارد و تیونینگ این خودرو را شرکت ES motors ساخته است.بخش های دیگر این حودرو اعم از گلاچ، میل گاردان، سیستم سوخت رسانی و پیشرانه داخلی نیز افزایش و تقویت یافته اند.

سیستم سوخت رسانی این خودرو پیچیده است چون سوخت این خودرو سوخت مسابقه ای E85 است. سیستم تعلیق و جعبه دنده PKD نیز در تیونینگ تقیوت شده اند.

ایزنبرگ گفت که با عملکردی متفاوت در مسیر شنی نسبت به آسفالتی ظاهر شد زیرا شن مقاوت خاصی از خود نشان میدهد و لغزنده میباشد. پورشه 911 توربو دارای قدرت 533 اسب بخاری است ولی در این ثبت رکورد از قدرت 850 اسب بخاری آن استفاده شد که امکان استفاده بیش از این امکان نداشت زیرا امکان کنترل ماشین سخت میشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *