ساخت گجت تشخیص احساسات توسط آمازون

این گجت روی دست بسته میشود و در خود میکروفونی دارد که صدای کاربر را میشنود و نوع احساسات آن را تشخیص میدهد. البته این امر وقتی شدنی است که گجت به گوشی هوشمند کاربر متصل شده باشد.

با تجزیه و تحلیل داده های ذخیره شده در این گجت میتوان به داشتن رابطه بهتر با مردم و فهمیدن احساسات شان پی برد. برای به دست آوردن نتایج بهتر و تفکیک کردن صدا از تکنولوژی صدا کننده صدا استفاده شده است.

برای ساخت این گجت تیم های الکسا و گروه اکو (سازنده اسپیکر هوشمند) بر روی کار آمده اند با این روند احتمالا نسخه آزمایشی گجت ساخته خواهد شد تا آزمایشاتی بر روی آن صورت گیرد البته فعلا گفته نشده است این تست بر روی نرم افزار،سخت افزار و یا هر دو این قسمت ها صورت خواهد گرفت.

باید در نظر گرفت مشخص نیست این گجت به بازار ارائه خواهد شد یا خیر.

البته آمازون در برنامه ریزی خود که در سال 2017 ارائه کرد به ساخت سیستمی که با تشخیص صدای کاربر به او کمک کند مثلا وقتی سرفه میکند پیشنهاد دهد که آب بخورد.

باید در نظر گرفت که آیا کابران موافق هستند که لحظه به لحظه احساساتشان بررسی و کنترل شود یا خیر. آمازون برای بهبود الکسا به مکالماتی که کاربران با الکسا انجام میدهد گوش میدهد که این خبر توسط آمازون تایید شده است. این کار باعث نگرانی کاربران میشود چون به نحوی رعایت نشدن حریم خصوصی کاربران می باشد و نگرانی بیشتر هم برای آمازون هست که با این کار کاربران از این محصول استفاده خواهند کرد یا خیر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *