بیماری اعتیاد به بازی های کامپیوتری

امروز بیماری جدیدی با نام “اعتیاد به بازی های کامپیوتری” در سازمان جهانی بهداشت رسما ثبت شد.

سازمان WHO که اختصار سازمان بهداشت جهانی میباشد این روزها اینترنت را تحت نظر گرفته و بررسی میکند در ضمن عوارض و تاثیرات لوازم الکتریکی را مورد بررسی قرار داده البته بازی های کامپیوتری که یک نوع ناهنجاری به شمار می آید سال گذشته به جمع بیماری ها افزوده شده است.

ناهنجاری بازی های کامپیوتری از دیدگاه این سازمان به این معناست که زمان استفاده از بازی از دسترس بازی کننده خارج شده است و برای مدت زمان زیادی بازی را انجام میدهد و از تاثیرات مخرب این کار خبر ندارد و یا بی توجه است و کارهای عادی روزانه خودش را فراموش کرده است و مشغول بازی هست.

البته افزودن اعتیاد به بازی های کامپیوتری به عنوان بیماری در این سازمان کار پیش بینی شده ای بود و پزشکان دنیا هم این کار را به عنوان بیماری خواهند شناخت و راهی برای درمان آن و پیدا کردن علائم آن خواهند بود در ضمن چون بیماری محسوب میشود پس شرکت های بیمه هم هزینه درمانی این بیماری را به وظایف خود اضافه میکنند. یک سال طول میکشد تا فرد به را مبتلا به این بیماری تشخیص داد.

این بیماری با نظرسنجی از کشورهای مختلف انجام شد ولی با این حال کشور هایی نظیر کره جنوبی ازاین تصمیم اظهار نارضایی کرده اند و مدارکی ارائه داده اند که بازی به خودی خود نمیتواند آسیبی داشته باشد .

در کل بازی به مدت زیاد بازی های کامپیوتری امری بسار مهم است چون تحقیقاتی انجام شده است که نشان میدهد بازی کننده کلا وطلیف خود را رها کرده است که این کار کمی نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *