امنیت سایبری (cybersecurity) چیست؟

جرائم سایبری و عواقبی که به همراه دارند بحث مهمی است و مدیران در همین راستا امنیت سایبری را به کارکنان خود آموزش می دهند که تاحدودی از این خطرات جلوگیری می کند.

امروزه در دنیا تخلفات سایبری افزایش یافته که یکی از راهکارهای موثر جلوگیری از این تخلفات آموزش می باشد.

با استناد و نقل از هایرینگ ثینگ، برای جلوگیری از جرایم سایبری اولین گام، مدیریت اصولی رمز عبود می باشد. طبق آمار تقریبا 63 درصد جرائم سایبری از رمز عبور می باشد که یا از ضعف رمز عبور می باشد ویا رمز عبور سرقت می شود. کاربران زیادی تاریخ تولد خود یا یکی از اعضای خانواده و یا یک روز ویژه را به عنوان رمز عبور خود انتخاب می کنند.

نکات کلیدی درباره رمز عبور

یک رمز عبور قوی رمزی است که ترکیبی از حروف کوچک و بزرگ باشد. برای هر سایت از رمزهای مختلفی استفاده شود. رمز عبور را باید از 30 الی 90 روز یکبار عوض کنید.

در گام دوم، باید از داده های حیاطی و مهم حفاظت شود. رمز و شماره کارت بانکی، آدرس ایمیل و اطلاعاتی که امکان دادن دسترسی را دارند از داده های حیاطی به حساب می آیند که نیاز به حفاظت دارند. البته یکی از راه های نفوذ وای فای های عمومی می باشند پس زمانی که کارهای سازمانی یا مهمی را انجام می دهید مراقب وای فای های عمومی باشید.

گام سوم، کنترل و شناسایی فعالیت هایی که مشکوک به نظر می رسند که باید شناسایی اینگونه فعالیت ها را به کارکنان آموزش داد. بعضی از این فعالیت ها می تواند تحت عنوان یک ایمیل تایید اطلاعات خصوصی و مهم شما باشد.

در نظر داشته باشید که می توان از بروز مشکلات و جرائم سایبری پیشگیری کرد و یا به نحوی از آنها جلوگیری کرد که باید افراد آموزش های مورد نیاز را فراگرفته باشند. مشکلات امنیتی کوچک و بزرگ ندارند بلکه یک مشکل کوچک امنیتی امکان دارد یک سازمان را مشغول خود کند پس به هرگونه مشکل امنیتی را بررسی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *