احتمال جاسوسی کارکنان اسنپ چت

گزارش وب سایت مادربورد از جاسوسی اطلاعات شخصی کاربران توسط کاربکنان برخی از بخش های اسنپ چت.

مادروبورد با بررسی گفته های کارکنان حال حاضر و قبلی اسنپ چت مدعی شده است که کارکنان توسط برنامه ی ابزاری اسنپ لیون توانستند اطلاعات شخصی کاربران همچئن ایمیل، شماره تماس و … را که کاربران ذخیره کردده بودند ببینند.البته به گفته یکی از کارکنان اسبق میزان استفاده از این ابزار بسیار کم بوده.

البته اسنپ چت هم ساکن نماند و بیانیه زیر را منتشر کرد:

تصور اینکه پرسنل از کاربران جاسوسی می کنند، بسیار آزاردهنده و کاملا نادرست است. حفظ حریم خصوصی مهمترین مساله در اسنپ است. ما حجم اندکی از داده ها را ذخیره می کنیم اما سیاست ها و کنترل های دقیقی را برای محدود کردن دسترسی کارکنان به این اطلاعات در نظر گرفته ایم. این محدودیت ها شامل داده های ذخیره شده در ابزارهای طراحی شده برای مراجع قانونی نیز می شود. هر نوع دسترسی غیرمجاز تخطی آشکار از استاندارهای کسب و کار  است و در صورت شناسایی به سرعت با آن برخورد می شود.

مادربورد با تهیه گزارشی از چند تن از کارکنان اسبق و یک نفر از کارکنان فعلی اسنپ چت وجود ابزار اسنپ لیون را کارکنان تایید کردند.

با گذشت از میزان سواستفاده احتمالی اسنپ چت باید به موضوع اجازه دسترسی کارکنان به اطلاعات شخصی کاربران توجه کرد به طور مثال چند سال پیش یکی از کارکنان فیسبوک به اتهام دسترسی به اطلاعات خصوصی یکی از کاربران اخراج شد.

البته کاربران از وجود چنین ابزاری بی اطلاع میباشند و از برنامه استفاده میکنند میتوان گفت که اطلاعات شخصی افراد به صورت آزاد و غیرمجاز در دسترس کارکنان است،به بهانه دادن اطلاعات به مراجع قانونی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *